Pasiekėme apvalų skaičių – jau sužymėjome 100 000 km kelių! Sveikinimai visiems!
Skaičius gražus, bet norėtųsi žinoti, koks skirtumas nuo kitų žemėlapių, kiek dar liko ir pan.
Garmin žemėlapis „Lietuvos keliai“
Paprasčiausias būdas įvertinti pasiektą kelių ilgio rezultatą – palyginti su kokiu nors kitu žemėlapiu. Prieš pusmetį oficialiuose Garmin „Lietuvos kelių“ žemėlapiuose kelių ilgis padidėjo iki 114 000 km. Iki šio rodiklio mums trūksta 14 000 km. Dabartiniais tempais tokį ilgį pasieksime po 300 dienų.
Bendras OSM duomenų palyginimas su komerciniu Garmin žemėlapiu (raudonas – komercinis, žalias – OSM žemėlapis):
Pilnumo įvertinimas be kitų šaltinių
Praėjusių metų OSM susitikime buvo įdomus pranešimas apie tai, kaip įvertinti GIS duomenų rinkinio kokybę nenaudojant jokio kito duomenų rinkinio. Vienas iš būdų – suklasifikuoti kelius: nuo svarbiausių – automagistralių iki mažiausių – miško kelių ar pėsčiųjų takų. Tada galima pažiūrėti, kurios klasifikacijos kelių ilgiai stabilizavosi, o kurių – vis dar keičiasi. Paprastai pirmiausia užpildomi svarbiausi keliai (automagistralės) ir taip palaipsniui baigiami pildyti vis mažesnio svarbumo/matomumo keliai.
Šiai dienai kelių ilgiai pagal klasifikacijas Lietuvoje pasiskirsto taip:
Taigi matome, kad jau sužymėta absoliuti dauguma pagrindinių kelių iki pat klasifikacijos „unclassified“ („unclassified“ – svarbūs keliai, kurie neturi valstybinės/oficialios klasifikacijos). Paskutinius pusę metų pagrinde pildomi tik smulkūs privažiuojamieji arba miško keliai ir takai.
Žodžiu, duomenų jau turime pakankamai, tad galime drąsiai lygintis su komerciniai žemėlapiais. Dabar pagrindinis mūsų tikslas – rinkti informaciją apie iš oro nematomus miško kelius ir takus. Sėkmės!