Greičio ribojimų žemėlapis

Važiuodami pastoviai turime stebėti ir laikytis greičio ribojimo ženklų nurodymų. Šie saugumą keliuose didinantys greičio ribojimai įtakoja mūsų maršruto įveikimo greitį ir dėmesingumą. Bet kartais norisi apie greičio apribojimus kelyje sužinoti vizualiai, dar nenuvažiavus į konkrečią vietą. Ženklą mes važiuodami tikriausiai pamatysime, bet žinant iš anksto, būtų daug paprasčiau laikytis saugumo reikalavimų. Tam ir skirtas naujai sukurtas Lietuvos greičio ribojimų žemėlapis:

Greičio ribojimų žemėlapis: https://speed.openmap.lt/

Kiekviena kelio atkarpa nuspalvinta atsižvelgiant į maksimalų leidžiamą greitį. Spalvos kinta nuo tamsiai raudonos, kur greitis ribojamas 20km/h, vidutiniuose – 90km/h ribojimuose – rasite gelsvą spalvą, o maksimaliam greičiui pakilus iki 130km/h – jau bus spalvinama violetine spalva:

Maksimalaus greičio spalvinimas nuo raudono 20km/h iki violetinio 130km/h

Šie duomenys naudingi ne tik pažiūrėjimui, bet ir tiksliau planuojant maršruto įveikimo laiką ar įspėjant apie tai, kad viršijate maksimalų leistiną greitį važiuojant (jei naudojate mobiliąją programėlę OsmAnd).

Žinoma dar trūksta nemažai duomenų, yra ir klaidų. Tikėkimės, kad apribojimų vizualizacija padės ne tik rasti bei pataisyti klaidas, bet ir papildyti trūkstamas žymas:

 • maxspeed – maksimalus leidžiamas greitis kilometrais per valandą, skaitinė reikšmė be vienetų „kmh“ ar pan. Taigi tinkamos reikšmės gali būti: „90“, „130“. Pildyti reikia ir gyvenvietėse esančius apribojimus „50“, nes iš esamų duomenų nėra įmanoma nustatyti, kur greičio apribojimas kinta nuo 90km/h iki 50km/h.
 • maxspeed:forward ir maxspeed:backward – greičio ribojimai skirtingomis kryptimis (pagal vektoriaus kryptį), naudojama tada, kai greičio apribojimai skirtingomis kryptimis skiriasi.

Atkreipiu dėmesį, kad maxspeed žymoje įrašomas maksimalus leidžiamas greitis pagal KET, o ne realus maksimalus greitis, rekomenduojamas maksimalus greitis, pageidaujamas greitis ar dar koks nors subjektyviai įvertintas greitis.

Greičio ribojimų žemėlapis: https://speed.openmap.lt/

Važiuokite saugiai!

Share

6 thoughts on “Greičio ribojimų žemėlapis

 1. Laba diena,
  Jūsų žemėpalyje pateikiama klaidinanti informacija. B. krivicko g. Vilniuje yra gyvenamoji zona nuo M. Lietuvio g. sankryžos iki mačernio g. sankryžos, leistinas greitis 20km/h

  • Ačiū už informaciją. Įvedžiau pataisymus į OpenStreetMap duomenų bazę. Rytoj jau rodys teisingai greičio žemėlapyje speed.openmap.lt.
   Atkreipčiau dėmesį, kad visi duomenys yra įvedami savanorių, prisijungti prie pildymo gali bet kas – http://www.openstreetmap.org

 2. J. Degutytes, V. Macernio, M. Indriliuno g, leistinas greitis 20km/h; Visoriu g., M. Slezeviciaus g., Visoriu sodu g., Leistinas greitis 50km/h

 3. Laba diena, norėčiau atsisiųsti greičio ribojimų failą. Kaip būtų galima tai padaryti?

  • Galite atsisiųsti visos Lietuvos OpenStreetMap erdvinius duomenis iš https://shapes.openmap.lt/ (shapes.zip failas). Šiame archyve, kelių sluoksnyje yra ir greičio apribojimų atributai maxspeed, maxspeed_f (maksimalus greitis vektoriaus kryptimi), maxspeed_b (maksimalus greitis prieš vektoriaus kryptį).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *