Lietuvos dviračių žemėlapis

Prieš kokius penkis metus buvo sukurtas atviras Lietuvos dviračių žemėlapis. Per tą laiką technologijos stipriai pasikeitė, tai atėjo laikas šį žemėlapį perdaryti. Taigi pristatome atnaujintą žemėlapį:

Lietuvos dviračių žemėlapis

Žemėlapis turi du lygiaverčius adresus:

Žemėlapio pagrindui sukurta į akis per daug nekrentanti šviesi tema, kur spalvas „gavo“ tik vanduo ir miškas – lengvesniam orientavimuisi. Ryškios spalvos skirtos tik esminiams žemėlapio duomenims – dviračių infrastruktūrai. Ką reiškia kiekviena spalva ar ženkliukas rasite sutartiniuose ženkluose (apačioje dešinėje):

Sutartiniai ženklai

Po sutartiniais ženklais rasite nuorodą į techninį aprašymą, kaip reikia žymėti objektus atvirajame žemėlapyje.

Žemėlapio pildymas

Šiandien Lietuvoje yra ne vienas dviračių žemėlapis. Visų jų pagrindinė problema – atnaujinimas. Jie padaromi kažkokiu metu x ir pamirštami – duomenys neatnaujinami, todėl juos ilgainiui pamiršta ir naudotojai.

Todėl šitas atviras žemėlapis turi šansų neturėti pamiršimo problemos, nes pildyti gali bet kas. Taigi pildykite žemėlapį, jei turite klausimų – klauskite sąrašyne talk-lt. Jei nenorite redaguoti žemėlapio – registruokite pastabas (OSM Notes). Svarbiausia – ne techninė žemėlapio realizacija, o žemėlapio duomenų rinkimas ir atnaujinimas!

Share

2 thoughts on “Lietuvos dviračių žemėlapis

  1. Puiki iniciatyva. Duomenys geri, bet keliai galėtų būti rodomi jau žiūrint į visą Lietuvą, nėra tų takų tiek daug. Dabar norint apžiūrėti Kuršių nerijos dviračių taką reikia pritraukti žemėlapį tiek, kad bendro vaizdo nesimato.
    Legenda taip pat galėtų likti atidaryta, kol nepaspaudžiamas uždarymo mygtukas.

    • 1. Anksčiau (smulkesniame mastelyje) rodyti kelius pabandysime. Dabar nerodoma ne tik dėl duomenų kiekio dydžio prasme, bet ir dėl kelių „susimalimo į vieną vietą“. Tarkim miestuose didelės dviračių kelių koncentracijos gali virsti koše.
      2. Dėl legendos jau yra įregistruota pastaba: https://github.com/openmaplt/vector-map/issues/69.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *