OsmAnd lietuviški žemėlapiai

Tikriausiai ne vienam iš Jūsų teko susidurti su buitiniais navigatoriais. Garmin, TomTom yra vieni iš populiariausių, bet tikrai ne vieninteliai. Kadangi tai yra komerciniai produktai su savo patentuotais duomenų formatais, OSM duomenis panaudoti juose dažnai yra labai sudėtinga. Yra gan sėkmingų bandymų generuoti Garmin failus, bet neišvengiama ir nemažai trūkumų – neveikia adresų paieška, maks. greičio apribojimai, navigacija dideliuose plotuose. Dėl šių priežasčių OSM pagrindu veikiantys žemėlapiai yra žymiai populiaresni Android įrenginiuose.

Viena iš populiaresnių ir neblogai veikiančių programėlių yra OsmAnd. Nevardinsiu čia jos privalumų ir trūkumų, nes apie juos galit pasiskaityti google play. Man asmeniškai labiausiai užkliuvo sunkumai atsinaujinant duomenis – nemokama versija riboja parsisiuntimų kiekį tik iki 10. Kita vertus, ši programėlė yra atviro kodo ir pasigaminti žemėlapius galima savarankiškai. Kiekvieną kartą gamintis failus pačiam užtrunka, todėl patogiau yra pasidaryti automatinį generavimą. Pilną aprašymą apie savo OsmAnd žemėlapių gamybą galite rasti čia.

O jei norit tiesiog atsisųsti naujausią lietuvišką failą, galit jį gauti iš http://osm.ramuno.lt/downloads/osmand/. Čia padėti failai turi POI, maršrutizavimo, transporto ir adresų registrus. Patį failą reikią įkelti į SD kortelės katalogą osmand. Žinoma, prieš tai reikėtų ištrinti senesnius failus Lithuania* arba Europe_Lithuania*.

Share

7 thoughts on “OsmAnd lietuviški žemėlapiai

  1. Programerius galima paremti, o tuo pačiu žemėlapį imti iš osm.ramuno.lt, nes čia jis pritaikytas Lietuvai ir atnaujinamas kasdien. Tai labai patogu, kai prieš kelionę suvedi į OSM trūkstamą informaciją ir nori, kad keliaujant ji jau būtų tavo įrenginyje (telefone, planšetėje ar pan.). Ir visa tai puikiai dera kartu, sumokėjus už OsmAnd+ galima bus atsisiųsti ir wikipedija straipsnius: važiuoji pro miestelį X, žiūri – objektas Y, spaudi nuorodą ir be interneto skaitai wikipedijos straipsnį apie objektą Y (na ar kažkaip panašiai).

  2. Jau greitai bus išleista OsmAnd pagrindu sukurta navigacija NaviJazz. Kartu su patogesne vartotojo sąsaja, joje bus ir lietuviškai įgarsintos balso komandos.

  3. Aw, this was a very nice post. Spending some time and actual effort to make a great article… but what can I
    say… I procrastinate a whole lot and never seem to get anything done.

  4. Osmand moka naudoti išorines rastrines kaladėles, kurias galima pakišti po vektoriniu žemėlapiu. Gal kas prisimenate kokiu formatu ir iš kur jas galima paimti?
    Miglotai prisimenu, kad kažkada naudojau http://openmap.lt/{x}/{y}/{z}.jpg

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *